Op 5 maart organiseren wij een speciale binas-dag voor alle leerlingen met natuurkunde en/of scheikunde uit havo 4-5 en vwo 5-6. De leerlingen volgen dan een verdiepend programma met lezingen en workshops waarin actuele toepassingen van natuurkunde en scheikunde centraal staan.
De leerlingen ervaren tijdens deze hoe deze vakken worden ingezet binnen wetenschap, industrie en maatschappelijke vraagstukken.
In een lezing over milieutoxicologie vertelt Jacob de Boer hoe schadelijke stoffen zich verspreiden in het milieu en hoe onderzoek bijdraagt aan bescherming van mens en natuur.
In een workshop werken leerlingen met computermodellen om chemische reacties te voorspellen. Daarnaast verven leerlingen textiel volgens dezelfde methode die is gebruikt voor de jurk van Museum Kaap Skil. Hierbij staan chemische en fysische processen rond kleurstoffen centraal. Tot slot bezoeken de leerlingen het mobiele planetarium, waarover in deze nieuwsbrief een apart bericht te vinden is.
De dag biedt zo zowel vakinhoudelijke verdieping als inzicht in vervolgstudie en beroepspraktijk.

