“Oma, jij gaat dus altijd op vakantie naar je werk!”,
waren de vrolijke woorden van mijn kleinzoon Silvijn, toen ik vertelde dat ik op Texel ging werken.
In februari werd ik wakker op Texel, dacht: “waarom werk ik nog niet op Texel?”; de rest is geschiedenis. Alweer acht maanden mag ik op de OSG de Hogeberg werken en elke dag ben ik heel blij dat ik deze rol heb gekregen; op Texel en op een school, die echt van het eiland is. Dat was in het begin wat wennen; een brief aan ouders, die dezelfde dag nog in de krant staat en mensen die eerder mijn naam wisten, voordat ik een hand heb kunnen schudden.
Inmiddels ben ik me heel bewust van de positie van de school in de samenleving op een eiland, waar geen trein stopt.
Een school op een eiland, waar iedereen trots is op de school op deze bijzondere plek. Dit merk ik als ik met collega’s, leerlingen, ouders, gemeente en ondernemers praat; trots en tot het uiterste bereid om een steen bij te dragen aan de school en het onderwijs. Ook ik ben trots op de OSG de Hogeberg en op Texel; en ja; het voelt heel vaak dat ik op vakantie naar mijn werk ga; deze wijsheid van een achtjarige omarm ik graag. Als ik vanaf de Cocksdorp over de Zaandammerdijk rijd, alle vergezichten opslurp en ook als ik de school binnenkom en de positieve energie en (kerst)sfeer weer mag ervaren.
En nu vakantie: namens het team wil ik alle leerlingen, ouders en verzorgers bedanken voor de betrokkenheid en de samenwerking. We wensen jullie veel gezelligheid en warmte toe in de komende twee weken.
Fijne kerstdagen en een gezond en liefdevol 2026
Ria Rövekamp

